Oriģinālnosaukums: Upgrade
Valsts: Austrālija
Žanrs: Trileris/Fantastika
Režisors: Leigh Whannell
Lomās: Logan Marshall-Green, Melanie Vallejo, Benedict Hardie, Christopher Kirby
Gads: 2018

Par filmu-
Netālā nākotnē liela daļa cilvēku funkcijas veic roboti un pašbraucošas automašīnas nav nekas īpašs. Drīzāk īpašs ir Grejs, kuram patīk vecās, labās automašīnas, kuras jāvada pašam. Arī čips viņam nav iešūts. Greja mīļotā Aša ir pretēja viņam- labprāt izmanto šādas pašbraucošas mašīnas.
Kādu dienu Ašas mašīnai notiek kļūme un tā iekļūst avārijā. Pirms policijas ierodas kādi noslēpumaini svešinieki, kuri nogalina Ašu un sakropļo Greju.
Grejs vairākus mēnešus pavada paralizēts, līdz pie viņa ierodas zinātnieks, kuram ir plāns piecelt Greju kājās.

Negaidīti labs un pārdomāts stāsts. It kā visu laiku esi pārliecināts, ka šis ir kārtējais atriebības stāsts, kurā katrs saņem pēc nopelniem un galvenais varonis baltā zirgā aizjāj pretī saulrietam. Vai pakaļ saulrietam. Nekad neesmu sapratis kā tur ir pareizi.
Šoreiz nedaudz pačukstēšu priekšā- ir jāskatās uz to balto zirgu.

Grejs ir mehāniķis, kurš īsti netic progresam un neatzīst moderno pasauli ar virtuālo realitāti, robotiem un pašbraucošām mašīnām. Čipu viņš sev nav ielicis un labāk laiku pavada garāžā skrūvējot vecas mašīnas, kuras pārdod bagātiem cilvēkiem. Viņa sieva Aša strādā kompānijā, kura attīsta ļoti populāru un pieprasītu nozari- biorobotiku. Un labprāt izmanto savu pašbraucošo mašīnu.
Vienā no šādiem izbraukumiem Ašas mašīna novirzās no maršruta un avarē. Kā pirmie avārijas vietā ierodas noslēpumaini svešinieki, kuri nogalina Ašu un sakropļo Greju.
Grejs ir paralizēts un slīgst dziļā bezcerībā, jo nevar neko darīt, lai atrastu tos neģēļus, kuri nogalināja viņa sievu.
Kādu dienu pie Greja ierodas viens no viņa auto pircējiem un piedāvā izmēģināt kādu jaunu izgudrojumu, kas ļautu Grejam atkal staigāt. Un ne tikai atgūt iepriekšējās spējas- viņam dažas noderīgas funkcijas ir nākušas klāt.
Tagad Grejam ir iespēja pašam atrast sievas slepkavas.

Labajam stāstam līdzi nāca arī visnotaļ pieklājīgs aktieru veikums. Ne mirkli nelika žāvāties un gaidīt filmas beigas, lai arī sēdēju ar apziņu, ka filma ir kārtējais stāsts par fēniksu un viņa atriebību. Lika pagaidīt! Laikam arī tāpēc bija divkārt lielāks prieks par redzēto. Pie reizes sanāca arī pasmaidīt par Greja apgreida apgūšanu. Mazliet gan pietrūka spriedze automašīnu dzītiņā, bet to lieliski kompensēja cīņu ainas.
Ļoti laba fantastika, kurā netrūkst ne humora, ne spriedze un skatītājam ir iespēja sēdēt uz adatām līdz pat filmas beigām.
Noteikti iesaku visiem un ikvienam.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.