Oriģinālnosaukums: Anna.
Valsts: Francija
Žanrs: Spriedzes/ Grāvējs
Režisors: Luks Besons
Lomās: Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy, Lera Abova
Gads: 2019

Par filmu
Deviņdesmito gadu sākumā modeļu aģentūras pārstāvis it kā nejauši tirgū sastop studenti vārdā Anna, kura ir ar mieru doties viņam līdzi uz Parīzi un kļūt par modeli. Īstenībā izrādās, ka Anna ir VDK spiegs, kurai ir jāveic sarežģīti un bīstami uzdevumi Maskavas labā.

It kā jau iekšējā balss teica, ka Luks Besons vairs nav tas Luks Besons, kas bija Piektajā elementā, bet tāpat kaut kur iekšā skanēja: Bet ja nu šoreiz ar ir kāds Piektais elements? Gribi palaist garām?
Negribēju. Lai gan tagad teiktu- droši varēju laist garām.

Anna piepildīja savu un daudzu Krievijas meiteņu sapni- doties uz ārzemēm un strādāt par fotomodeli. Visi ir apmierināti ar Annas darbu. It īpaši viņas īstie saimnieki- VDK.
Anna, lai arī smalka, ir apveltīta ar lielu spēku, izveicību un plašām zināšanām. Tas ļauj viņai ne tikai veikt VDK dotos uzdevumus, bet arī izdzīvot sarežģītos apstākļos.
Tajā pat laikā par Annas darbībām aktīvi interesējas amerikāņu CIP.

Ja godīgi, tad filma bija pelnījusi, lai to nenoskatās līdz galam. Pat varētu teikt- vispār nesāk skatīties. Jo tik paredzama, plakana, neinteresanta un nebaudāma filma reti gadās (protams, ja kaut mazliet veic sagatavošanās darbus). Es sevi mocīju līdz filmas beigām tik sportiskas intereses dēļ- varbūt tas viss pliekanums ir tik dēļ elegantām beigām un galvu reibinošu atrisinājumu? Aha, naivais!

Beigas bija tikpat sājas, kā pati filma. Pat cīņu ainas, kurām it kā vajadzētu būt šādu filmu vienai no atslēgām, bija pārāk samākslotas un pārspīlētas.

Aktieri te bija tik garlaikoti un negatavi, ka nosita visu skatītprieku. Lai gan nevarētu teikt, ka galvenās lomas tēlotāji būtu iesācēji. Īpašs jautājums par Annas lomas tēlotāju- kā viņa vispār tika pie lomas? Tur nav ne darbs, ne talants, ne… nekā tur nav.

Par scenārijmuļķībām laikam nav vērts pat pieminēt. Vienīgi pateikšu, ka to bija ļoti daudz.

Skatīties noteikti nav vērts, ne dēļ ekšena, ne dēļ galvenās lomas tēlotājas un, vēl jo vairāk- dēļ Luka Besona.

Filmas vērtējums: 2/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.