Oriģinālnosaukums: Crank 2: High voltage
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs
Lomās: Jason Statham, Amy Smart, Dwight Yoakam, Efren Ramirez, Julanne Chidi Hill
Režisors: Brian Taylor, Mark Neveldine
Gads: 2009

Par filmu-

Čevs Čelioss ir nokļuvis ķīniešu mafijas rokās, kura to ir nolēmusi sadalīt gabalos un izmantot viņa ķermeņa daļas, lai savu bosu padarītu jaunāku un mundrāku. Tika izņemta Čeliosa sirds un tās vietā ielikta pagaidu elektroniskā, lai uzturētu viņu pie dzīvības līdz visu orgānu izņemšanai. Tālāk dakteri netika, jo Čelioss pamodās un pakaļdzīšanās savai sirdij var sākties.

Uz ko tik cilvēks nav gatavs lai atgūtu savu sirdi. Ne melodrāmām raksturīgā stilā, bet tiešā nozīmē. Burtiski atgūt savu sirdi. Pakaļdzīšanās, šaušana un vitāli svarīga elektriskā lādiņa savākšana nepavisam ne ikdienišķos veidos, jo netiek skādēts ne blakusstāvētājs, ne pavecāka kundze vilnas jaciņā, ne publisks sekss hipodromā. Tas nekas, ka tūkstošem skatītāju, jo galvenais jau ir uzlādēt savu sirdi. Jo bez lādiņa tā var vienkārši beigt pumpēt…

Jau pats filmas sākums, kad ar lāpstu no asfalta tiek nokasīts (burtiski) Čelioss, skatītājiem liek saprast, ka filma nebūs parasta- tā drīzāk ir komēdija ar kārtīgu slāni ekšena un tikpat liela deva ņirgāšanās par mūsdienu grāvējfilmu šabloniem (arī nedaudz vesterna- vismaz tā slikto izdzīšana no kluba izskatījās kā no vesterna ņemta). Komēdija, kur netiek taupīti ne cieņa pret citādi domājošiem un citādi izskatīgiem, ne arī f-vārda lietošana. Tā teikt- kārtīgs mīkstais cenzūrai un labām manierēm. Tāds mīkstais, ka Baltkrievijā šis kino ir izņemts no kinoteātru repertuāra. Laikam jāizsaka līdzjūtība baltkrieviem, jo šiem ies secen labs kino. Rupjš kā zirga deķis, bet labs.

Tas tiesa, ka filma drīzāk izskatās pēc rupja joka, kura smaidu var izvilkt ne tikai pati ņemšanās hipodromā, bet arī pāri lecošā zirga pavēdere un tai sekojošais tantes ilgpilnais skatiens (vēl lieku reizi atgādinu- kad iesiet uz kino, bērnus atstājiet pie vecmāmiņas). Protams, tas nav viss, jo filma ir dinamiska un noskatāma pāris elpas vilcienos un tur pie visa iepriekšminētā būs jāskatās vēl uz līšanu elektrības skapjos, šaudīšanos, pupu nogriešanu un pupu iztecēšanu, vemšanu kamerā un vēl, vēl… Ja uz mazliet šķebīgākām vietām var pievērt acis, tad visu pārējo filmas daļu tās vajag turēt diezgan plati, jo filmas stiliņš ir uz vella paraušanu- stilīgi multeņkomiksu veidā pasniegta filma ar veselu kaudzi (varētu pat teikt, ka nepārtrauktu) jautru elementu. Kā piemēru var minēt godzillas tipa kaušanos elektrības ringā un tai sekojošo ielas telefona automāta ciparnīcu (kā mobilajiem tālruņiem- klāt pievienoti burtiņi), savdabīgo tipiņu savdabīgā deja ielas vidū, futbols ar galvu un vēl, vēl daudz kas cits.

Ja labs noskaņojums, tad iespēja, ka būsiet vīlušies ir pavisam (ļoti, galīgi) maza.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.