Oriģinālnosaukums: Адмиралъ
Valsts: Krievija
Žanrs: Vēsturiska/Drāma/Biogrāfiska
Lomās: Сергей Безруков, Егор Бероев, Константин Хабенский, Елизавета Боярская, Анна Ковальчук
Režisors: Андрей Кравчук
Gads: 2008

Par filmu-

Biogrāfiska drāma par Krievijas jūras kara flotes oficieri, kurš vēlāk kļūst par admirāli un Krievijas virspavēlnieku, Aleksandru Kolčaku. Par viņa kara gaitām, karjeras izaugsmi, par mīlestību, par cīņu pret lieliniekiem.

Notikumi risinās laika posmā no 1916. līdz 1920.gadam, kad sabrūk Krievijas impērija, norisinās divas revolūcijas un pilsoņu karš.

Krāšņs vēsturisks vēstījums par izcilu (tā filma saka) Krievijas militārpersonu, kura no maza kara kuģa vadīšanas spēja tikt līdz pat pret lielinieku vadītās armijas vadītājam un paša pasludinātam Krievijas virspavēlniekam.
Tā kā šī nav dokumentāla filma, tad pārāk piekasīties vēsturiskām precizitātēm nevajadzētu, bet cik nu lasīts un dzirdēts, tad šajā filmā pārlieku lielā glorificēšana šai vēsturiskajai personai īsti nepiestāvēja, jo tieši viņa draudzība/sadarbība ar bruņotajām bandām, noveda pie tā, ka pret viņu nostājās ne tikai lielinieku atbalstītāji.
It kā jau varētu teikt- nav ko piekasīties svešas valsts vēsturei, lai viņi paši tiek galā. Piekrist var, bet, ja redz tik daudz apšaubāmas ticamības kadru, pat ja tie ir iesaiņoti ļoti glītā specefektu un kostīmu iepakojumā, tomēr zūd viss filmas smeķis.

Skaidrs arī, ka bez neliela pārspīlēta izpušķojuma arī neiztikt (atceramies, kā filmas sākumā Kolčaks ar mazo lielgabalu izslēdz no kaujas milzīgo vācu karakuģi), bet nekādi negribas ticēt, ka tajos tālajos gados bargajā Sibīrijas ziemā Irkutskā, kara laikos kāds būs cēlis kādas ledus statujas, kuras, ai cik labi, filmā šķīst ložu ceļā.

Krievu filmu veidotājiem ir sanākusi laba, vizuāli baudāma filma, lai gan diezgan grūti izsekot filmas gaitai dēļ nemitīgām, savstarpēji grūti sasaistītām pārlekšanām no viena sižeta uz pavisam citu. Dažreiz pat grūti saprast ko filmas veidotāji vēlējās ar šo filmu pateikt- vai parādīt gaišā saulītē savus vēsturiskos varoņus, vai parādīt Kolčaka traģisko likteni un mīlestību pret viņa dzīves sievieti un Krieviju? Var jau būt, ka visu to un vēl mazliet, tikai filmā visam tam vietas pietrūka. Izskatās, ka tā kurpe filmai sanāca nedaudz par mazu un gribot vai nē, sanāk nedaudz pieklibot. Specefekti ir, mīlestība ir, kara sāpēs un traģēdija arī. Filma ar kārtīgu devu slāvu dvēseli un patriotismu.
Pietrūka pavisam nedaudz, lai varētu teikt, ka kaimiņzemes filmu veidotājiem būtu sanākusi patiešām laba (vēsturnieki piever acis) kostīmfilma ar krāšņiem specefektiem.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.