kinopoisk.ru

Oriģinālnosaukums: 5 è il numero perfetto
Valsts: Itālija/Beļģija/Francija
Žanrs: Grāvējs/Drāma/Spriedzes
Režisors: Igor Tuveri
Lomās: Toni Servillo, Valeria Golino, Carlo Buccirosso, Iaia Forte, Nello Mascia
Gads: 2019

Par filmu-
Septiņdesmito gadu Itālija, Pepino ir kļuvis vecs un savu arodu uztic dēlam Nino, kurš tagad ir algots slepkava. Kāda uzdevuma laikā Nino tiek nogalināts un Pepino ir gatavs atriebties visiem un ikvienam, kurš vainojams viņa dēla nāvē.

Gan treileris, gan nojauta teica, ka filma būs mierīga attiecību kārtošana starp opīšiem un itāļu mafiju. Kādu nošaus, kādu noslīcinās, varbūt nedaudz piekaus, bet konflikts tiks risināts mierīgi. Kā nekā opīši. Man te vēl gribējās noķert to sajūtu- tādu nesteidzīgu, tā laika romantizētu un pieklājīgi klišejisku, kur pieklājīgi kungi ar labām manierēm šauj viens otru nost. Un bija ar!

Pepino ir vecs un aizgājis no sava slepkavas aroda. Tagad viņa vietā strādā dēls Nino, kurš šo darbu veic prasmīgi un kārtīgi. Mafijas boss ar viņu ir apmierināts. Diemžēl, kāda uzdevuma laikā Nino tiek nogalināts. Pepino saprot, ka arī viņš ir briesmās. Bet viņš nedomā slēpties, bet ir gatavs pats uzbrukt, jo viņam vairs nav ko zaudēt. Pasaucis palīgā savu uzticamo draugu un veco cīņubiedru, viņš piesaka karu divām mafijas ģimenēm.

Kinolente tiešām bija mierīga. Dažbrīd pat pārāk. Bet to itin labi kompensēja tāda dziļdomīga mūzika un labi noturēta atmosfēra, ko labi izcēla operatora darbs- visu laiku bija sajūta, ka te un tagad tiešām ir septiņdesmito gadu Itālija ar šaurām ielām, jocīgām mašīnām un vīriem hūtēs.

Filma neaizraujas ar dziļiem un gariem tekstiem, laikam pie vainas tas, ka filma ir grafiskās noveles ekranizācija un komiksiem nav raksturīgs uzsvars uz tekstiem. Īpaši, ja režisors ir arī tā paša komiksa autors. Bet neko jau vairāk tur nevajag teikt- ja ir mērķis un ieroči, tad ilga runāšana var izrādīties dzīvībai bīstama.

Laba, stilistiska filma, kas ļauj ar rāmu garu izbaudīt mafijdzīves attiecību kārtošanu, kur lielu lomu spēlē veco laiku skola un to laiku rūdījums.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.