Oriģinālnosaukums: 22 Miles.
Valsts: ASV
Žanrs: Spriedzes/ Grāvējs
Režisors: Peter Berg
Lomās: Mark Wahlberg, Lauren Cohan, John Malkovich, Iko Uwais, Ronda Rousey
Gads: 2018

Par filmu-
Džeimss Silva ir amerikāņu specvienības komandieris- viņu vienība veic īpašus uzdevumus, kad diplomātija vairs nestrādā. Viņi klusu un nemanāmi likvidē problēmu ar visiem tās cēloņiem.
Jaunākais uzdevums Džeimsa vienībai nebija ne īpašāks, ne sarežģītāks kā citi- vajadzēja tikai izvest no kādas valsts bijušo policistu, kurš apsolīja sniegt ziņas par savas valsts korupciju un radioaktīvo vielu zādzību.
Bet viņi nebija rēķinājušies, ka kādam būs tik svarīgi, lai bijušais policists nepamestu valsti un 22 jūdzes līdz lidostai ir nāves briesmu pilns.

Tā vien izskatās, ka filmas režisors Pīters Bergs pieturās pie pārbaudītiem aktieriem un viens no pārbaudītajiem (vairākkārt) ir Marks Vālbergs, kuram šoreiz ir jātēlo labs, bet diezgan nervozs specvienības komandieris. Viņam jāpilda dažādi grūti uzdevumi, kuros viņam palīdz gan viņa vienība, gan otra vienība, kura kontrolē pavadoņus, novērošanu, dronus un visu citu sekmīgas operācijas īstenošanai nepieciešamo.
Šādu filmu pluss ir iespēja neko no tās negaidīt- tik vien kā kārtīgu spriedzi, šaušanu un glītu izkaušanos. Nu, varbūt arī kādu romantisku noti beigu cēlienā. Tā teikt- atpūta ar vieglu ņirboņu acu priekšā.

Pēc veiksmīgas operācijas, kurā tika likvidēts krievu specdienestu slēpnis, Džeimsa Silvas vienībai ir jāatrod nozagtais radioakīvais cēzijs kādā Āzijas valstī. Pēc pirmajām neveiksmēm ar informatoru, viņi jau gatavojas ilgai un rūpīgai cēzija meklēšanai, līdz kādu dienu ASV vēstniecībā ierodas pats informators un lūdz politisko patvērumu. Pie reizes viņš prasa nogādāt viņu Amerikā, jo šifrētajā cietajā diskā, kas viņam ir līdzi, ir ne tikai informācija par nozagto cēziju, bet arī par augstu valsts amatpersonu nelikumībām.
Džeimss apņemas nogādāt viņu līdz nomaļai lidostai, kur viņus gaidīs lidmašīna. Tad arī informators ir apsolījis nosaukt šifra atslēgu. Ceļš līdz lidostai ir 22 jūdzes garš un viņi saprot, ka neviens viņiem neļaus mierīgi nobraukt šīs jūdzes.

Kā jau tika gaidīts- spriedze bija. Arī šaušana un kaušanās. Tāda laba dinamika, kura pieskaņota popkorna ašai kraukšķināšanai. Tik viena bēda- pārāk jau daudz te bija to sīko un ne tik sīko muļķību, kuru nekādi nespēju iedomāties dzīvē pieļaujam amerikāņu specvienībai, vēstniecībai un pārējiem iesaistītajiem.
Tā vietā, lai mazliet padomātu un uztaisītu ticamāku stāsta gaitu, viss vienkārši tika haotiski sagrūsts vienā blāķī. Un tad vēl tās kaitinošās nopratināšanas intervijas, kas kaitinoši bremzēja visu stāstu. Bet trakākais, manuprāt, bija filmas stāsta jēga- nu tik bezjēdzīgi nesaprotams stāsta noslēgums nebija gaidīts. Kāpēc tas bija vajadzīgs? Tā smagā vilšanās sabojāja to mazumiņu, kas filmai bija labs.

Filmas vērtējums: 5/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.