12_0.JPG

Oriģinālnosaukums: 12
Valsts:
Krievija
Žanrs: Spriedzes/Drāma
Lomās: Sergei Makovetsky, Sergei Garmash, Valentin Gaft, Alexei Petrenko, Nikita Mikhalkov
Režisors: Nikita Mikhalkov
Gads: 2007

Par filmu-

Liela telpa. Viens galds. 12 krēsli. 12 zvērinātie gatavo spriedumu kāda čečenu jaunekļa lietā, kurš tiek apsūdzēts par sava patēva, Krievijas armijas oficiera slepkavību.

Visi pierādījumi ir pret šo jaunekli un 11 zvērinātie ir gatavi puiku atzīt par vainīgu, bet viens šaubās un piedāvā kolēģiem izvērtēt visus sīkumus no jauna.

Noskatoties šo filmu uzreiz gribas teikt kā Mārtiņam Rītiņam- kas var būt labāks par šo! Elegants sižets, pirmklasīgi aktieri, patiesas emocijas un viss, ko vien skatītājs var vēlēties bija šinī filmā. Perfekti savīta kopā apsūdzētā čečenu puiša dzīve ar viņa 12 likteņlēmējiem. 12 savstarpēji sveši cilvēki, kuri lielā nopietnībā un tai pat laikā nedaudz rotaļājoties (pasmieties ar varēs) atklāj savas dzīves tumšākos nostūrus emocionāli spilgti parādot un liekot skatītājam izjust visu to, ko bija izjutis katrs no viņiem. Katrs no viņiem ir kā filmā restotās klavieres- restes ir priekšā, bet spēlēt var un mūzika skan. Katram ir savs stāsts un katram ir jāizlemj, puiša liktenis, jo lēmums var būt tikai vienbalsīgs…

Var jau būt, ka Ņ.Mihalkovam bija vieglāk izveidot labu filmu, jo bija labs paraugs- 1957.gadā Sidney Lumet režisētā ‘’12 angry men’’, bet tas nemazina tās nozīmi. Gan režisors, gan skatītāji šo filmu var ierindot starp labākajām viņu filmām.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

12_1.JPG 12_2.JPG 12_3.JPG 12_4.JPG 12_5.JPG 12_6.JPG