01.JPG

Oriģinālnosaukums: Aoki Okami: chi hate umi tsukiru made
Valsts: Japāna, Mongolija
Žanrs: Vēsturiska / Drāma
Lomās: Takasi Sorimati, Rej Kikukava, Majumi Vakamura.
Režisors: Siničiro Savaj
Gads: 2007

11.JPG

Par filmu-

Cilts hana vecākais dēls tiek audzināts kā nākamais cilts vadonis, bet, kad Tamudžinam paliek 14 gadi, viņa tēvs tiek nogalināts un viss izmainās. Viņu vairs neuztver kā vadoņa dēlu un kā spējīgu ieņemt hana vietu, jo viņa asinis ir sajauktas ar citu cilšu asinīm.
Tamudžins auga un auga arī viņa spēks un līdera dotības. Ļaudis pamazām paši nāca pie viņa, līdz viņa spēks bija tik varens, ka viņš varēja sākt piepildīt savu sapni- apvienot visus mongoļus, visas ciltis un klanus.

21.JPG

Gribot negribot man nākas salīdzināt šo filmu ar iepriekš redzēto. Aplūkotais laiks ir tas pats, varoņi arī tie paši, tikai izpildījums un mērķi ir sanāca savādāki. Ja pirmajā filmā galvenais varonis tika parādīts ne tikai kā līderis, bet arī kā vīrs un tēvs, tad otrā filma vairāk koncentrējās uz auksto un vareno mongoļu virspavēlnieku, kuram tikai uz beigām pieleca, ka var mīlēt arī dēlu.

41.JPG
Protams, ja skatītājs vairāk vēlas redzēt kaujas skatus ar daudzskaitlīgu karavīru piedalīšanos, tad otrā filma būtu pašā laikā. Kaujas skatos esot piedalījušies aptuveni 5000 mongoļu armijas karavīru. Arī ceremonijā, kur Čingishans tiek kronēts par visu mongoļu hanu tika sapulcināts liels skaits statistu- aptuveni 27000.

3.JPG
Šie skaitļi parāda, ka filmā liels uzsvars tiek likts uz varenības demonstrēšanu, kura diemžēl, filmas laikā sāk nedaudz šķebināt. Epizodes, kuras varēja un vajadzēja uztaisīt ar glanci, sanāca pārāk pārsaldinātas. Arī beigas prasījās nedaudz koncentrētākas, bet sanāca otrādāk- nedaudz pastieptas.
Ja ir jāizvēlas starp abām filmām (un es ieteiktu izvēlēties), tad priekšroku vajadzētu dot ‘’Mongolim’’.

51.JPG