04.JPG

Oriģinālnosaukums: Black water
Valsts: Austrālija
Žanrs: Spriedzes
Lomās: Maeve Dermody, Diana Glenn, Ben Oxenbould
Režisors: David Nerlich, Andrew Traucki
Gads: 2007

15.JPG
Filma veidota par pamatu ņemot reāli notikušus notikumus.
Par filmu-

Trīs cilvēku ģimene nolemj dažas brīvās dienas pavadīt apceļojot tuvāko apkārtni. Nekas neliecina, ka makšķerēšana var pārvērsties par dzīvībai bīstamu nodarbi. Bet var, ja makšķerējot nomaļā vietā sanāk saķerties ar krokodilu. Laiva tiek apgāzta, pavadonis aizpeld kā krokodila pusdienas, bet pasažieri paslēpjas kokos.
Trīs cilvēki kokā, apgāzta laiva tepat netālu un apakšā tumšs, necaurredzams ūdens, no kura uzglūn krokodils…

24.JPG

Filmas sākumā esošais tiri-piri noskaņojums ilgi neturpinās- krokodils nopietni izbojā ģimenes atpūtu un turpinājumā jau sākas kaķa un peles medības. Peles ir iedzītas stūrī un kaķis gaida. Arī skatītājiem ļauj gaidīt kādu brīdi, jo ir jautājums- kurš kuru. Pēc nelielas gaidīšanas parādās jau cits jautājums- cik paliks?

33.JPG

44.JPG
Necaurredzams ūdens ar mošķīti, ierobežota telpa, izmisuma dzīts cilvēks- viss, kas nepieciešams spriedzes radīšanai.
Spriedze bija, bija arī totalizators uz izdzīvošanu, bet gandarījuma par pavadīto laiku pie ekrāna īsti nebija. Pat nezinu, kas pie vainas – nebija pārliecība par kokos sēdošo bezcerīgo stāvokli, par krokodila neremdināmo apetīti un medīšanas prieku, nebija tās sajūtas, kas skatoties filmu, kuras pamatā ir reāli notikumi. Bet varbūt tieši tāpēc arī nav ticības, ka tā bija īstenība?

54.JPG

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.