Sākšu ar mazu ģeogrāfisku ievadiņu- netālu no manas darba vietas ir ne pārāk gara ieliņa, kura vijas starp dzelzceļu un daudzdzīvokļu mājām. Šo ieliņu iemīļojuši vietējie autobraucēji, jo tā var ”nogriezt” vienu krustojumu, lai nesēdētu pie luksofora. Ieliņai abos galos uzlikta ceļazīme ”dzīvojamā zona” (laikam tā to sauc), līdz ar to šeit mīlēja apgrozīties ceļu policija, jo reti kurš no autovadītājiem brauca ar tik mazu ātrumu.

Vakar braucot pa šo ieliņu pamanīju (atzīšos- nejauši), ka tā pēkšņi ir pārtaisīta pa vienvirziena ielu- vienā galā ir uzlikts ”ķieģelis”. Zīme ir uzlikta pavisam nesen- man jau liekas, ka tas bija tikai vakar.

It kā jau skaidrs- satiksmes plūsma caur dzīvojamo zonu ir jāsamazina. Tikai nebija skaidrs (īstenībā jau ir skaidrs) kāpēc ceļu policija cītīgi ķēra autobraucējus, kuri neievēroja šo pēkšņi uzradušos ”ķieģeli” un kā parasti devās savā ierastajā maršrutā. Ceļa zīmes jāievēro, arī tas ir skaidrs, bet ja tā zīme pēkšņi uzrodas tavā ikdienas maršrutā. N-tos gadus braucis godīgi pa savu maršrutu un pēkšņi bāc- pārkāpējs!
Nebija smuki no policistu kungiem. Būtu ļāvuši autobraucējiem pierast, noteiktu kādu nedēļu aklimatizācijas periodu. Vismaz savlaicīgi būtu izlikuši brīdinājuma zīmes, ka šeit drīzumā būs jaunas ceļa zīmes, gatavojaties, esiet modri. Bet nē- aptur automašīnas, savāc papīrus un drātē! No malas tā izskatījās pēc baigās netaisnības. Nu nav tā smuki, nav.