eiro

Latvietis savā būtībā ir numismāts. Varbūt nedaudz virspusējs un nedaudz slinks numismāts, bet Latvijas Bankas doto iespēja- divreiz gadā papildināt savu kolekciju ar īpašajiem vienlatniekiem, reti kurš laida garām. Tā kā var sacīt, ka (gandrīz) katram mājās ir monētu kolekcija.

Kopš 2014.gada sākuma latvietim paveras vēl viena numismātikas fronte- eiro krāšana. Eirozonā ir 18 valstis un, lai sakrātu katras eirozonas valstu komplektu, ir nedaudz jāpadarbojas (mana eiro kolekcija (bez specdiveiro monētām) ir redzama bildē).

Un nevajag aizmirst arī par eirozonas īpašajām diveiro monētām. Tās ik pa laikam no katras valsts ar tiek izlaistas (šīs gan ir kolekcionārprāt vērtīgākas un līdz parastajiem makiem var arī nenonākt). Un kur tad vēl jaunās eirozonas valstis, kuras vēl gaida savu uzaicinājumu iestāties eirozonā.

Sanāk diezgan daudz monētu. Tā kā jāpadomā jau par kādu nebūt pārskatāmu kolekcijas uzglabāšanu. Vairs nederēs kokā taisīta Latvijas kontūra ar vienlatnieku bedrītēm. Vismaz kāds paplāns albums prasītos.

Pats galvenais jau laikam šinī eiro kolekciju veidošanā ir tas fakts, ka nav jau nekas īpašs jādara, lai papildinātu savu kolekciju- tikai ik pa laikam jāpārbauda kādas monētas ieripo makā.
Vismaz man pēdējā laikā vairumā ir ārzemnieces. Nesūdzos, jo izlasot glītākos eksemplārus varu papildināt un uzfrišināt savu Eiro monētu kolekciju sarakstu. Ne jāceļo apkārt, ne jāpasūta, ne jāpiemaksā,…. vienkārši tikai izņem no maka un gatavs.