Jau kopš mazotnes esmu mācīts, ka pasniedzot kādam dāvanu tā vispirms ir jāatbrīvo no cenas. Nu gluži kā puķes nedāvina ietītas papīra iepakojumā, tā arī dāvanas pasniedz bez cenas.

Tā atbrīvošanās no cenas var būt cenuzīmes noņemšana, nogriešana, aizkrāsošana vai vienalga kāds līdzeklis. galvenais, lai cena nav redzama. It kā tā prasot pieklājība.

Sakarā ar to visu un mūsdienu tehnoloģisko pasauli, uznāk pārdomu vērts jautājums- kā rīkoties gadījumā, ja viens vai vairāki izdomā kādam uzdāvināt kādu mobilo tālruni, datoru, planšeti, tv kasti… jebko, kas pēc visām prasībām ir aprīkots ar garantiju? Ja zinām, ka garantija pārsvarā ir divus gadus un, lai garantiju varētu izmantot, tad vajadzīgs kāds pirkumu apliecinošs dokuments (pavadzīme, kvīts, čeks,…).
Un ko darīt šādā gadījumā? Nospļauties par pieklājības normām un pasniegt dāvanu (planšeti, datoru, mobilo,…) ar visu čeku vai pavadzīmi? Paturēt maksāšanas līdzekļus pie sevis un, ja tāda vajadzība rastos, tad pats kārtotu garantijas jautājumus? Iedotu visus maksājumus kopā ar dāvanu, bet tikai aizlīmētā aploksnē ar uzrakstu- ”Bez vajadzības vaļā nevērt!”? Varbūt te var vienkārši pieņemt, ka arī pieklājības normām ir izņēmumi?

Vismaz man noteikti būtu vienalga par cik un kā dāvinātāji ir tikuši pie manas dāvanas- vai ar atlaidi, vai pārmaksājuši, vai pirkuši Maximā. Galvenais, lai man kā saņēmējam ir visas iespējas rīkoties ar jauniegūto dāvanu. Jā, un ko tur slēpt- izjust arī par saņemto dāvanu pilnu īpašnieciskuma sajūtu.