Kādu nedēļu atpakaļ saņēmu no Youtube divus brīdinājumus- divos videoklipos, kas atrodas manā kontā ir izteiktas pretenzijas par autortiesībām.

It kā skaidrs- autortiesības ir slidena lieta un ja gadās paklupt, tad… tad pats vainīgs. Jādomā pirms.
Arī šoreiz man bija jāpadomā pirms es pārkopēju Marata Kasema video klipus, lai gadienā tie nepazustu no tīkla.
Savulaik tāpat arī pieglabāju video ar gulšanos zem vilciena un Saskaņas centra pašdarbnieku reklāmas. Pirmajā gadījumā arī tiku pie brīdinājuma un pašu video, kas tajā mazajā sprīdī bija jau sakasījis 54 000 skatījumu, Youtube nolikvidēja. Kasema gadījumā pie vainas bija tur skanošā Prāta Vētras dziesma (nepamanīju un ja arī pamanītu, tad noteikti neiedomātos, ka tam dažsekunžu meldiņam apakšā ir autortiesības). Skaidrs, vairs nepārkopēšu citu video, lai arī cik tie būtu pieglabāšanas vērti.

Otru brīdinājumu dabūju par dažminūšu filmas ”9.rota” kadru ielikšanu pirms trijiem gadiem, kur minēts labs citāts. Ieliku, jo vienkārši laba filma un labs citāts. Izrādās, ka tas ir slikti darīts, tāpēc brīdinājums.
Ja pareizi noprotu, tad jebkurš filmas izgriezums var tikt kvalificēts kā pārkāpums. Vienalga cik īss/garš. Un nav svarīgi, ka tavi nodomi bija cēli, labi un gribēji pareklamēt filmu. Ni un ni!

Un nav jau tā, ka šobrīd youtubē nav atrodami video par gulšanos zem vilciena, Kasema Prāta vētra vai tas pats izgriezums no filmas 9.rota….

Protams, man nav žēl, ka citu video ir tīklā, bet mani ar brīdinājumu noņemti. Lai jau. Droši vien rindas kārtībā es biju tuvāk. Tos, kas vēl sastopami tīklā, gan jau brīdinās vēlāk. Tikai te ir cits jautājums- ko ar to iegūs autortiesības?

P.S.
Un kā ar tevi- tavs youtube konts ir kārtībā?