Lai nebūtu tā, ka jaunā gada apņemšanās kaut ko piekārtot blogā paliek tikai kā apņemšanās, tad sāku ar Latvijas blogu saraksta sakārtošanu- neaktīvos (kuriem nav ierakstu iepriekšējā kalendārajā gadā) izsvītroju. Un jaunatrastos pievienoju. Diemžēl, bet tendence ir un paliek sarūkoša. Iepriekšējā gada sarakstā bija 89 blogi. Šogad izsvītroju 14. Klāt pieliku 6. Nu ir 81. Bet vēl dažus gadus atpakaļ bija pāri par 300….

Laikam vēlme izteikties blogā ir gājusi mazumā un ne visi grib turpināt runāt ar sevi (komentāru gandrīz nav vai tie ir tviterī), tad nu atmet, iesaldē, izdzēš… vai pāriet uz feisbuku un instagramu. Runājot par pēdējo- nejauši uzskrēju vienam sarakstam, kur tika minēti grāmatu blogeri, tik viss saraksts bija @instagram un pāris @facebook. Un teju visi sveši (man). Feisbuka blogerus nepaskatīju, bet instagramā dažus apstaigāju- smuka bilde ar grāmatu un daži teikumi par izlasīto. Var jau būt, ka tā arī ir nākotnes blogošana- trīs piles koncentrāta un viegla iespēja nospiest sirsniņu. Man gan nepatīk tāds formāts, bet ja jau viss turp virzās... jāpieņem vien ir. Un jāturpina pašam tēlot dinozaurs, kurš ņemas pa internetu opīšu stilā.

Vietējās blogāres nākotnes perspektīva laikam tagad kādu laiku būs šāda- uzradīsies kāds grāmatu blogeris, kuram papildmotivācija būs sadarbība ar izdevniecībām; uzradīsies kāds, kurš būvēs māju; uzradīsies kāds, kurš rakstīs par sportu vai veselīgu uzturu; uzradīsies kāds, kurš ceļos vai ies kādu maršrutu; uzradīsies kāds, kurš [ierakstam vienalga ko]…. bet ko pēc gada vai dieviem? Māja būs uzcelta un maršruts noiets. Var likt punktu. Tāpat kā vēl daži. Un tā līdz paliks …50 blogi? 10? Nulle nebūs- daži spītīgie noteikti paliks.

Pirms neilga laika izskanēja informācija, ka tviteris noņems zīmju skaita ierobežojumus. Manuprāt, tas (ja būs) būs gruntīgs iemesls daudziem izšķirties par to punkta likšanu blogam. Redzēsim.

Pagaidām nekādu lielo izmaiņu blogārē nav- [maz]sagaidām jaunos un [daudz]pavadām vecos.