Vienkārši uznāca mazliet apcerīga prātošana, kas ar blogu notiek pēc blogera nāves? Pieļauju domu, ka tas Latvijā varētu arī nebūt īpaši aktuāli, bet tomēr.

Skaidrs, ka visādām firmas mājaslapām un korporatīvajiem blogiem ir sava, atstrādāta sistēma un visas paroles smuki glabājas paroļu kladē. Bet ko darīt blogam vientuļniekam?
Skaidrs, ja nomirsti, tad nomirsti. Tevi apglabā, tavas vecās lietas izmet, tavas vērtīgās lietas sadala. Bet ko darīt ar tavām virtuālajām lietām?
Sociālajiem tīkliem bija sava metodika kā dzēst mirušās dvēseles. To viņi var izdarīt ātri un vienkārši- viņiem nevajag ne tavu piekrišanu, ne paroli.

Bet tava labā, superameklētā, interesantā un peļņu nesošā bloga parole glabājās tavā galvā (nu jau mirušā un apglabātā). Kas tālāk? Pirms nāves vēl paspēji apmaksāt hostingu un domēnu uz pāris gadiem. Tagad tas viss paliks tādā kā virtuālā komā. Apmeklētāji ar skumjām noraudzīsies kā tavā blogā neparādās neviens jauns raksts, kā spams pamazām saēd bloga dvēseli, kā sūnas pamazām pārklāj nupat vēl daiļo bloga vaigu…

Un skumji nopūtīsies. Un skumji pūtīs ar tie, kuri labprāt būtu turpinājuši tavu darbu un uzturējuši blogu pie labas veselības vēl daudzus gadus.

Protams, ja pats blogeris jūt gan vecumu kaulos un kaulainās elpu pakausī, tad jau var savam mantiniekam visu ierādīt savlaicīgi. Bet ko darīt, ja viss notiek neplānoti agri un negaidīti? Viena autoavārija var pārvilkt svītru ne tikai reālajai dzīvei, bet arī virtuālajai.

Nē, es te negribu vilkt kādas vienlīdzības zīmes starp šīm dzīvēm. Tikai tik daudz, ka tā arī vari nepaspēt kādam ierādīt kā turpināt, kā rakstīt, kāda parole…

Kāds varbūt ieminēsies, ka blogs un tā autors ir nesaraujams jēdziens un pēc autora nāves tā bodīte jāklapē ciet. Tik neticas, ka kāds pamanītu, ja šobrīd kāds blogs nevienam nesakot nomainītu savu saimnieku un turpināt visu tādā pašā garā. Domāju, ka blogs var dzīvot arī ar citu saimnieku pie vadības grožiem.

Droši vien viss augstākminētais priekš privātiem blogiem ir mazsvarīgi- blogi nāk un iet un neviens tos ar sajūsmu nesagaida un skumjām nepavada.
Varbūt nemaz i nepamanīs, ka pāris gadus nav jauns ieraksts un gala beigās domēnu pēc maksājuma termiņa beigām pārņēmis kāds cits, kurš tur izvietos ātrā kredīta reklāmas.

Sāpīgāk to varētu izjust nosacīti privātie mājaslapu veidotāji, kuri ar pašu spēkiem uzbūvējuši portālu (vai kaut ko līdzīgu) un ilgus gadus (tāpat- pašu spēkiem) to uzturējuši. Ir daudz labu rakstu, noderīgi padomi, labs forums, utt. Un vienā brīdī viss apstājas.

Protams, daba nemīl tukšumu. Arī virtuālā vidē. Un ja kāda mājaslapa apstāsies, tad vietā nāks cita. Tikai- tas atkal ir darbs, laiks, saturs… Ar testamentu no tā varētu izvairīties.

Galu galā arī virtuāls īpašums var nest peļņu, var tikt izīrēts vai pārdots. Protams, ja vien kāds spēj pie tā īpašuma tikt klāt un zina kā tālāk rīkoties.