Tad nu beidzot ar savu blogu esmu ticis līdz lielo puiku un meiteņu vecumam un sasniedzis divciparu skaitli- šodien aprit manas virtuālās nodarbes desmitā gadskārta!
Tā kā šim rakstam vērtība ir tik vien, cik uzprasīšanās uz apsveikumiem un kaut kāda skatīšanās pagātnē un nākotnē, tad tos abus pēdējos ar mēģināšu veikt (jo pirmais domāts jums).

Pagātne rāda, ka pa šiem desmit gadiem esmu sarakstījis 2287 rakstus (šis ir 2288.). Pēdējos gados raksti par grāmatām stabili turas pirmajā vietā (skaitliskā ziņā). Pārējās kategorijas tā attālu seko. Dažas neseko nemaz. Podkāsti dzīvo savu dzīvi (hmm, vairs neviens man nezvana) un pa gadu pieauguši par 1500 klausījumiem (šobrīd iet nedaudz pāri par 6500).

Pa šiem gadiem izdevās sadraudzēties ar dažām grāmatu izdevniecībām. Ar kādu neizdevās (mana vaina) un ar kādu šī draudzība pārtrūka (vai iesaldējās?). Vēl ar savu rakstu izvilkumiem tiku uz dažu grāmatu iekšējiem un ārējiem vākiem (pirmā bija Vēja ēna).

Nākotne rāda, ka šogad varētu sasniegt 500.rakstu gan par grāmatām, gan par kino. Uz gada beigām ceru tikt arī pie 400.grāmatu apraksta.
Cik šogad sanāks padeldēt nobelistu sarakstu, baidos prognozēt- to rādīs aprīlis un maijs (pēc tam arī pārējie mēneši). Vien pateikšu, ka pamatīgi priekšdarbi ir veikti un visi nobelisti (izņemot vienu šveicieti, kurš nedodas rokā) gaida rindā.

Blogāres apskati pēc lielāka atvaļinājuma atgriezušies saīsinātā formā un izskatās, ka tādi tie arī paliks. Nezinu cik daudzus es ar šiem apskatiem informēju par blogārē notiekošos, bet vismaz pašam ir iemesls reizi nedēļā tā kārtīgāk iziet cauri rss lasītājam un saņemt kādu informācijas devu. Un pie reizes arī papildināt Latvijas labāko blogu sarakstu.

Vēl tāds tagadnes-nākotnes plāns ir katru dienu pa ierakstam. Pagaidām izdodas (jau 65.dienu), bet tā kā cāļus jāskaita rudenī, tad par to plānu un filozofiju atrakstīšos gada beigās. Ceru, ka šis plāns kādu uzticīgāku lasītāju nebūs pārlieku nogurdinājis.

No tādiem stabilākiem nākotnes plāniem ir izlasīt Vonnegūtu, nedaudz pamainīt grāmatplaukta papildināšanas rakstu formātus (šo gan nez vai jāliek pie stabilākajiem, bet…) un salabot seriāla sadaļu. Tāpat ar interesi gaidu pavasari, lai varu ķerties pie savas jaunākās rakstsērijas ”Lauku sētas biotops”.

Pārējie nākotnes plāni ir tādi nenobrieduši un pārlieku miglaini, lai par tiem ieminētos. Tāpēc laikam vairāk arī nekas nav ko piebilst- kā pie svētdienas dienas varu vaļoties un izbaudīt jubileju.