Pēdējā gada laikā mani urd nešpetna doma. Jāsaka uzreiz, ka nevienu uz sliktām un netiklām darbībām nemudinu, bet tā doma urd jau labu laiku un neliek miera… gudri cilvēki saka, ka ja izrunājas, tad paliek vieglāk. Tad nu es mēģināšu izrunāties.

Lieta tāda- lai iebrauktu manā dzimtajā miestā, no autovadītājiem paģērē akurāt vienu latu. Tā sākotnējā iecere laikam bija mazliet citāda, bet šobrīd gaisā virmo uzskats, ka tas lats ir par tādu kā iespējamo bezmaksas automašīnas novietošanu pilsētā. Tas, ka to izdarīt karstākajās dienās pilsētas centra pusē ir pagrūti, tas laikam ir cits stāsts. Šoreiz par caurlaidēm.

Par caurlaidēm, kas nav parastie mazie, baltie papīrīši, ko autovadītājam iedod par vienreizēju iebraukšanu pilsētā, bet par tiem papīrīšiem, kas pienākas Jūrmalas iezemiešiem. Arī papīra gabals, bet jau biezāks, lielāks un krāsaināks.

Protams, kāds jau var teikt, ka nav ko maksāt to vienu latu un var mēģināt iešmaukt tāpat. Var, bet ja zaļās vestes noķer, tad… tad tu esi pabraucis zem ķieģeļa un (ja nemaldos), tad pienākas 20Ls un 2 soda punkti.

Tas, ka zaļās vestes ķer, tas nav noslēpums- diezgan aktīvi abos posteņos mēģina kādu apturēt un pārbaudīt vai ir izkritis laimests. Pie Vaivaru posteņa (precīzāk pie Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari) viņi stāv un ar binokli vēro robežpārkāpējus. Bez binokļa viņi dežūrē pie Lielupes tilta Bulduros.

Ja otro punktu tā īsti apbraukt nevar, tad Vaivaros gan jau var izpausties radošāk- proti, atliek iegriezties pie Nemo un tad tālāk pa mazu un klusu ieliņu aidā uz priekšu- Jūrmalai vārti vaļā. Labi, atzīšos- nezinu vai arī tur viņi nedežūrē un neķer kādu viltnieku. Bet, kā teica Jarāns- kas neriskē, nedzīvo Jūrmalā!

Tagad par to radošo un urdošo domu. Lieta tāda, ka pašvaldības policisti iebraucošos autiņus pārbauda tikai tā tīri uz pliku vizuālo (tās tā- pēc maniem subjektīvajiem novērojumiem). Un tas plikais vizuālais tiek apmierināts vai nu Vaivaros binoklī pamanot caurlaidei līdzīgu priekšmetu vai Bulduros pamanot, ka garāmbraucošajam aiz vējstikla ir kaut kas līdzīgs caurlaidei. Ja ir, tad neapstādina, ja nav- tad dara darāmo.

Tad nu lūk – ja nu kāds, mākslinieciski noskaņots, kūrortpilsētas iebraucējs sev logā ielīmētu caurlaidei stilistiski līdzīgu papīru? Pieļauju domu, tad logos vari līmēt visu ko, kas sirdij tuvs. Piemēram- iekrāsotu kartona gabalu caurlaidei līdzīgos toņos un ieraksta, ka JŪRMALA ir forša pilsēta un 2011- 2012 tajā pavadīju neaizmirstamus mirkļus (vai kaut kā tamlīdzīgi). Vai policistu vizuālā ķeršanas metode nostrādātu? Urdošā doma saka, ka nenostrādās.